• Carolinne

TYPY OBOJKOV / ZAPÍNANIE

Obojky (na cvoky) - TOP systém zapínania, tieto obľúbené obojky spájajú všetky dôležité aspekty k spokojnosti výstavného psa a jeho majiteľa.

Elegancia, jedinečnosť, možnosť rozopnutia a hlavne spoľahlivosť aj pri ťahajúcich psoch. Tento typ obojku bol testovaný s úspešnosťou aj na dostihových psoch.

Systém zapínania je navrhnutý tak, aby uľahčil prácu majiteľovi a spríjemnil
nosenie psíkovi. Obojok sa na krk psa nasadí rozopnutím a následne pripnutím na
cvoky. Celý ťah obojku držia silné polokrúžky, Váš pes zostane za každých okolností pevne pripnutý na vôdzke.

Systém zapínania je náš vlastný PATENT!
Obojok je vyrobený na mieru, je však možné povoliť ho o 2cm (jeden cvok).
V prípade širších obojkov je možný výber obojku s 3 cvokmi, povoliť sa tak dá celkovo až o 4cm). Túto možnosť ocenia hlavne majitelia šteniat veľkých a rýchlo rastúcich plemien, ktoré nosia široké obojky.Obojky na cvoky - zúžené zapínanie - TOP systém zapínania, obojky sú určené pre chrtíkov alebo plemená, ktoré majú malý obvod krku (malé veľkosti cca do 28cm) a nosia široké obojky.
Obojky majú menšie polokrúžky a zúžené zapínanie.

Systém zapínania je náš vlastný PATENT!
Obojok je vyrobený na mieru, je však možné povoliť ho o 2cm (o jeden cvok).

 


 

Obojky s prackou - obojky obsahujú pracku. Nevýhodou týchto obojkov je fakt, že polstrovanie sa nenachádza po celom obvode obojku ako je tomu u obojku "na cvoky". Obojok sa dá povoliť o 5-6cm.
Pri tomto type obojku si treba uvedomiť, že čím je obojok širší, tým väčšiu pracku má. Nie je preto vhodný pre malých, útlych psíkov, ktoré nosia široké obojky.

  Obojky polosťahovacie - obojky sú šité na mieru obvodu krku psíka. Navliekajú sa prevlečením cez hlavu. Ak psík na vodítku ťahá, polosťahovacia časť sa sťahuje.

  

Obojky polosťahovacie (typ martingale - obojky sú šité na mieru obvodu krku psíka. Navliekajú sa prevlečením cez hlavu. Ak psík na vodítku ťahá, polosťahovacia časť sa sťahuje.


 Obojky sťahovacie - obojky majú dve využitia. Buď sú priložené na krku a stiahnuté karabinou vodítka pre rýchle vypustenie psa, napr. na dostihoch, vychádzkach a pod.
Tiež sa dajú využit ako sťahovacie, prevlečením cez krúžok, kedy vznikne klasický, sťahovací obojok, ktorý sa prevlečie psíkovi na krk.Obojky s púzdrom (na 1 cvok) - TOP systém zapínania.
Obojky majú úpravu pre skryté nosenie antiparazitného obojku. Psíka po celú sezónu zdobí krásny obojok ale zároveň je psík chránený proti parazitom.
Antiparazitný obojok je v kontakte s krkom psíka.
Skutočne funguje, ale samozrejme záleží od typu použitého antiparazitného obojku!
Typ, ktorý vám nefunguje samostatne na krku, nebude fungovať ani v obojku. Typ, ktorý funguje samostatne, bude fungovať aj v obojku.
Obojok je robený na mieru, nedá sa povoliť ani pritiahnuť.
Antiparazitný obojok nie je súčasťou obojku.
Systém zapínania je náš vlastný PATENT!
Obojok je vyrobený na mieru.

 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies. Viac informácií nájdete tu.